vytvarne potreby pro deti

Jaké výtvarné potřeby pořídit pro tvoření s dětmi?

Malování a tvoření k dětem neodmyslitelně patří po mnohá staletí. Kreativní činnost totiž v dětech probouzí jejich kreativitu a podporuje jejich fantazii. Dá se říci, že malování je stejně důležité jako hraní her. Kromě jiného jde o zábavnou a odpočinkovou činnost, která je zaměstná i na několik hodin. A kdy s malováním začít? A jaké výtvarné a kreativní potřeby do začátku pořídit? To se dozvíte v tomto článku.

Malování a tvoření podporuje rozvoj dítěte

Řada prováděných výzkumů dokázala, že malování a tvoření má pro děti řadu nesporných výhod. Malováním si děti procvičují jemnou motoriku, rozvíjí svou fantazii, odbourávají stres, dokáží vyjádřit lépe své pocity a myšlenky atd. Z těchto důvodů je zřejmé, že malování a tvoření patří mezi činnosti, jež jsou důležité pro rozvoj dítěte. Doporučuje se tak děti v malování podporovat.

Kdy začít s tvořením?

Přemýšlíte nad tím, kdy je vhodný čas začít se svými dětmi malovat? Pravdou je, že je to velice individuální a odvíjí se od schopností dítěte. Obecně lze říci, že s dítětem lze začít malovat již od útlého věku, kdy dokáže udržet pozornost a bezpečně sedět. Avšak je třeba děti kontrolovat, aby nestrčili do pusy něco, co nemají. Ze začátku se tak doporučuje pracovat s bezpečnými barvami. Nejprve je vhodné zvolit zejména pastelky, tužku či křídu. Starším dětem pak můžete pořídit koh i noor tempery, akvarelové barvy či akrylové barvy.

Pořiďte kvalitní výtvarné potřeby

V současné době existuje na trhu nepřeberné množství výtvarných a kreativních potřeb, takže je opravdu z čeho vybírat. Vybírat můžete podle svého uvážení, ale nemusíte se bát svěřit výběr výtvarných a kreativních potřeb i své ratolesti. Mezi základní výtvarné potřeby, jež neměly chybět žádnému dítěti, jsou zejména pastelky, tužky, papíry a čtvrtky. Dále je vhodné myslet na barvy, jako jsou tempery kohn-i-noor, akvarelové barvy či akrylové barvy. Nakonec je třeba myslet na štětce, paletu a malířská plátna.

Z kreativních potřeb pak můžete zvolit potřeby na výrobu svíček, mýdla apod. Při výběru výtvarných a kreativních potřeb je myslet především na jejich kvalitu. Kvalitní výtvarné potřeby za výhodné ceny najdete například v e-shopu Kreativ či v jejich kamenné prodejně – výtvarné potřeby Praha 4.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup