moderni zavlazovaci systemy

Co si rozmyslet před tím, než se pustíte do instalace zavlažovacího systému na vaši zahradu?

Zavlažování zahrady nemusí být žádná věda. Potřebujete pro něj především odpovídající vybavení, vhodné zařízení, ale také zkušenosti. Právě ty můžete získat díky několika tipům, které vám instalaci zavlažovacího systému zjednoduší. Co vzít v úvahu při řešení zavlažování vaší zahrady?

Velikost vaší zahrady je nejdůležitější

Při výběru vhodného zavlažovacího systému hraje roli velikost vaší zahrady. Její plocha rozhoduje o tom, jaká bude optimální délka hadice, ale i typ zavlažovače anebo samotné složení systému. Máte-li zahradu větší než 500 metrů čtverečních, bude nejlepším řešením pro ni hadice s délkou alespoň 50 metrů se zavlažovací pistolí. Hodit se může také buben s kolečky. Na zahradu větší než 250 metrů čtverečních, ale menší než 500 metrů čtverečních vystačíte s hadicí o délce 30 m a vodu vám může pomoci ušetřit horní zavlažovač. Pro opravdu malé zahrady do 250 metrů čtverečních vystačíte pohodlně s hadicí o délce 20 m, oscilujícím zavlažovačem anebo zavlažovací tyčí. Ve všech případech počítejte s bubnem na hadici, který může být samonavíjecí anebo může mít navíjení manuální.

Základní vybavení pro zavlažování

Jakmile vezmete v úvahu velikost vaší zahrady, měli byste si také rozmyslet, kam všude budete chtít hadicí dosáhnout a podle toho zvolit vhodné množství hadic, spojek, zavlažovačů, prodlužovacích dílů a trysek. Vše pohodlně seženete na eshopu zabývajícím se závlahami zahrad.

Co je potřeba zavlažovat?

Při rozmýšlení požadavku na váš zavlažovací systém byste si měli především uvědomit, které kouty vašeho pozemku budete chtít zavlažovat. Drtivou většinu potřeb v oblasti zavlažování uspokojí běžná zahradní pistole. V některých případech je vhodné popřemýšlet také o automatizovaném zavlažovacím systému, který vám ušetří čas i peníze. V každém případě platí, že různé rostliny potřebují různý typ postřiku. Mladé sazenice, které jsou ještě choulostivé, ocení spíše jemnou mlhu, většina vzrostlých květin a rostlin vydrží při zalévání sprchu. Plochý proud můžete použít na doplnění konví, kterými zalijete i nejzazší kout zahrady. Prudký vodní paprsek v podobě trysky se hodí na umývání zahradního nářadí a chcete-li zahradní hadicí mýt také auto, vyberte si ostřikovač, který disponuje funkcí oplachu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup