Zabezpečení dveří

Bezpečnost v domácnosti anebo ve firemních prostorách je nesmírně důležitá a nelze ji podceňovat. Jedním z nejčastějších míst, kterými vstoupí nezvaní hosté do interiéru, jsou bezesporu dveře. Při nedostatečném zabezpečení dveří mají zloději situaci maximálně zjednodušenou. Pokud ovšem dveře opatříte bezpečnostními prvky, jejich práce bude stoprocentně složitější a v mnohých případech dojde i k jejímu kompletnímu zmaření.

Burglar breaking into a houseJaké možnosti zabezpečení dveří se tedy nabízejí?

Kvalitní cylindrické vložky

Základem ochrany každých dveří je bezesporu spolehlivá cylindrická vložka. Ta by měla poskytovat ochranu proti odvrtání. Nejčastěji se používají stavítka z tvrzené oceli zabraňující zničení vložky vrtákem. Ideální počet činí okolo 12 stavítek u jedné vložky. Samozřejmostí je ke každé cylindrické vložce i bezpečnostní karta, jež zamezí volnému kopírování klíčů k této vložce. Klíč si budete moci nechat kopírovat pouze po předložení karty. Poměrně důležitá je u cylindrických vložek možnost odemykání i v případě, že je z druhé strany vložen klíč. Povrchovou úpravu vložky si můžete sami zvolit dle svého vkusu.

zabezpeceni dveri_produktyDveřní řetízky a petlice

Vynikající dodatečné možnosti ochrany interiéru nabízejí i dveřní řetízky a petlice. Pokud k vám přijde návštěva, můžete dveře díky řetízku otevřít pouze částečně a zjistit, co konkrétní příchozí chce. Základem dveřních řetízků je tvrzená ocel, která je mechanicky nepřekonatelná. Řetízky mohou být v mosazné, nerezové anebo klidně i v niklové variantě. Určitě je optimální vybrat řetízek v provedení, které bude korespondovat s dekorem dveří. To samé platí i u dveřních petlic, jež dokonale zvýší bezpečnost dveří.

abusOstatní možnosti zabezpečení dveří

Určitě lze využít i mnohé další možnosti zvýšení bezpečnosti vašich dveří. Typické jsou například přídavné zámky. Díky nim bude překonání dveří maximálně znesnadněno. Výbornou volbou je ale i ochrana pantů. Ty bývají často terčem vandalů, kteří se nemohou dostat dovnitř přes zámek. U toho mimo jiné můžete vybrat zadlabávací variantu. Chcete-li vědět bez otevírání dveří, kdo se nachází před nimi, stačí si pořídit kukátko. Pomocí něj diskrétně a nenápadně zjistíte, jestli vůbec s danou osobou chcete mluvit.

Náš tip: Pro nákup kvalitních produktů pro zabezpečení dveří doporučuji ověřenou německou společnost ABUS, v českém podání ABUS CZECH, s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup