Domácí zmrzlina snadno a rychle s výrobníkem zmrzliny!

Letní horké dny už jsou tady! Připravte si pravé letní osvěžení, za pár minut a u vás doma. S výrobníkem zmrzliny si můžete udělat nejen jakoukoliv zmrzku vás napadne, ale také sorbet či mražený jogurt.

Nic složitého

Výrobník zmrzliny je jednoduchý a malý elektrospotřebič, který vás nepotrápí mnoha technickými parametry a dalšími věcmi komplikujícími výběr. Na trhu můžete narazit na dva typy výrobníků zmrzliny: s kompresorem, či bez něj. Výrobník zmrzliny bez kompresoru je levnější, menší a kompaktnější. Zvládne ale připravit méně zmrzliny než výrobník zmrzliny s kompresorem. Jeho velká nevýhoda je navíc fakt, že nádoba, ve které se zmrzlina připravuje, se musí na několik hodin předem vložit do mrazáku. Tato starost u výrobníku zmrzliny s kompresorem odpadá, počítejte ale s tím, že se jedná o velké a hůř skladné přístroje, s nimiž vám příprava pravé domácí zmrzliny chvilku zabere. Výrobník zmrzliny s kompresorem i bez něj je ale i tak v létě skoro nutnou výbavou každé domácnosti!

pixabay.com

Manuál, nebo automat?

Výrobník zmrzliny můžete ovládat manuálně pomocí různých ovládací prvků, nejčastěji otočných knoflíků a páček. U tohoto typu výrobníku zmrzliny si musíte dobu přípravy a vše kolem ní pohlídat sami. Přístroje s automatickým ovládáním se po ukončení přípravy zmrzliny vypnou samy, často se ovládají přes dotykový displej, který vás navíc upozorní na průběh výroby a další. Výrobníky zmrzliny s displejem a automatickým ovládáním ale pořídíte o něco dráž, než druhé typy s manuálním ovládáním. Ani u nich se však nemusíte bát náročné obsluhy, výrobník zmrzliny zvládne opravdu používat každý!

pixabay.com

Máte na něj dost místa?

Výrobník zmrzliny může být malý asi jako kávovar, skladný a kompaktní, a nebo se může jednat o poměrně prostorný přístroj. Nejdříve si tedy zjistěte, zda na něj máte dost místa na kuchyňské lince, případně tam, kam ho budete schovávat. S velikostí výrobníku zmrzliny se pojí také objem nádoby, ve které zmrzlinu budete připravovat. Objem mísy se pohybuje okolo 0,4-3 litrů. Někteří výrobci však udávají spíše objem zmrzliny, který v míse připravíte, a ten bývá přibližně 1-1,5 litru. Výrobníky zmrzliny bez kompresoru jsou schopné zvládnout pouze jednu várku za den. Ty s kompresorem vám vyrobí zmrzliny mnohem více.

Šikovné funkce a doplňky

Pohlídejte si, jaké zajímavé funkce vám může výrobník zmrzliny nabídnout. Může jít například o automatické chlazení, které udržuje zmrzlinu chladnou po nastavenou dobu a vy ji tak nemusíte ukládat do mrazáku. Pomocí časovače si zase můžete nastavit přesnou dobu přípravy zmrzliny, sorbetu či mraženého jogurtu. Výrobník zmrzliny může být vybaven také LED diodami, které vás upozorňují na průběh přípravy, případně na činnost, kterou přístroj právě provádí. Některé modely dostanete spolu se speciálním příslušenstvím. Odměrky vám pomohou správně odměřit množství surovin, servírovací lžíce, špachtle nebo stěrky vám zase usnadní i servírování. Díky výrobníku zmrzliny si může každý v pohodlí domova připravit lahodné osvěžení, které se jistě hodí nejen v létě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup