Do Chorvatska autem – na co nezapomenout?

Chorvatsko patří ke klasice, která nikdy neomrzí. Navíc zde existuje možnost vlastní dopravy. Zajet si tam můžete sami autem. Nejkratší, nejpohodlnější a nejrychlejší cestu vám neprozradíme, protože záleží na tom, odkud pojedete. Naštěstí je dnes možné díky internetu a některým webovým stránkám zjistit trasu do posledního puntíku.

Když vyberete správnou cestu, nemusí být takové cestování vůbec špatné. Spíš naopak. Můžete si dělat přestávky a dokonce i trochu odbočit z trasy a spojit tuto cestu s dalším výletem/prohlídkou města. Pokud by vás auto nelákalo, můžete se rozhodnout pro vlak nebo autobus. Nicméně v dnešním článku se budeme věnovat cestě do Chorvatska autem.

Kolik taková cesta stojí?

Úplně přesnou částku vám neřekneme, protože záleží na typu vozidla, cílové destinaci a trase, kterou si zvolíte. Nicméně průměrná cena zahrnující veškeré poplatky činí zhruba kolem 5500 až 8500 Kč. Mimo benzínu či nafty musíte počítat s dálniční známkou (nejen českou, záleží, kudy pojedete) a dálničními poplatky. Kde koupit dálniční známky? Tak ty seženete na skoro všech benzínových pumpách, často také v sousední zemi. Rakouské lze koupit online.

Mimo investice do cesty samozřejmě musíte pamatovat na ubytování v Chorvatsku. Potřebovat budete i peníze na jídlo a útratu plus rezervu v případě nouze. Vyměňte si tedy dostatek peněz a pamatujte na měnu zemí, kudy budete projíždět.

Rady a tipy před cestou

  • Nepodceňujte přípravu a na cestu se předem připravte – prostudujte si trasu
  • Pořizování dálničních známek, nákupy a balení nenechávejte na poslední chvíli
  • Dělejte si pravidelné přestávky
  • Cestou jezte a pijte kvalitní potraviny (zastávka na občerstvení je lepší, než kdyby vám mělo být špatně)
  • Nejezděte hned po práci. Před cestou si odpočiňte, vyspěte se, načerpejte síly (ideální, když jsou v autě řidiči dva a můžete se střídat)
  • Dodržujte rychlostní limity, o pokutu a problémy určitě nestojíte

Povinná výbava a top stav auta

Aby se dovolená v Chorvatsku neproměnila v noční můru, je vhodné mít před jízdou auto v top stavu a nezapomínejte na povinnou výbavu. Reflexní vesta, autolékárnička, výstražný trojúhelník, rezerva, hasicí přístroj a náhradní žárovky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup