Přepravujte psa bezpečně a v souladu se zákonem

Každý majitel psa se občas dostane do situace, kdy je nutné zvíře bezpečně přepravit. Pokud se psem  jezdíte autem, měli byste vědět, že na přepravu zvířat myslí i zákon o provozu na pozemních komunikacích, jímž je nutné se řídit.

Existuje několik bezpečných způsobů přepravy psů, které navíc plně vyhovují platné legislativě. Větší psi můžete přepravovat v kufru auta. Před tím než psi do auta naložíte, kufr zvířeti uzpůsobte. Ukliďte z něj všechny věci, které by psa během jízdy mohly zranit. Do auta můžete dát deku z pelíšku nebo pár oblíbených hraček, kterými zvířeti cestování zpříjemníte.

Velmi oblíbené jsou také speciální přepravky, které můžete zakoupit v každém lépe zásobeném zverimexu.  S přepravkou by se pes měl seznamovat pomalu a s dostatečným předstihem. Pokud do přepravky v autě zavřete psa, který na ní není zvyklý, můžete mu připravit pořádně nepříjemný zážitek. Většího psa můžete i s přepravkou umístit do zavazadlového prostoru, menší přepravka se vleze i pod sedadla.

Pokud nechcete psa nikam zavírat, pořiďte mu bezpečnostní pásy. Jsou vypolstrované, dají se upravit na míru podle velikosti hrudního koše vašeho psa. Zvíře ochrání v případě kolize, ale zároveň mu nebrání v pohybu. Zapásaný pes si na sedačkách může v pohodě i lehnout a vy ho máte stále pod dohledem.

Až se budete rozhodovat, která varainta je právě pro vás nejvýhodnější, myslete také na povahu psa. Některá zvířata nesnáší cestování nejlíp a špatná volba může jejich stres ještě umocnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup