Vybíráme nový projektor pěkně krok po kroku: praktické rady a tipy pro vás

Éra plazmových televizí a obřích LEDek je již dávno za námi. Moderním domácnostem v dnešní době vévodí obří plátna a projektory, díky nimž si budete den co den připadat jako v obřím multikině. Luxusní audiovizuální zážitky jsou ovšem vykoupeny objemem finančních prostředků, které je nutno za nový projektor vynaložit. Ano, uznáváme, že prvotní investice do tohoto moderního společníka rozhodně nepatří mezi zanedbatelné náklady. Na druhou stranu se ovšem jedná o finance, jejichž vynaložení rozhodně nebudete litovat. To ovšem v případě správného výběru. Nechte se inspirovat následujícími radami a praktickými tipy, kterých se při výběru nového projektoru vyplatí držet.

Projektor na práci nebo pro zábavu?

Jednou ze zásadních otázek je, zda bude váš projektor sloužit převážně k pracovním účelům nebo pro zábavu. Pokud jej budete využívat zejména na pracovních poradách a v kanceláři, vyplatí se sáhnout po mobilních modelech, které lze perfektně spárovat s ostatní technikou v místnosti. V případě, že budete prostřednictvím projektoru sledovat filmy a hrát hry, pak je vhodnější variantou stabilní umístění a důraz na výběr vhodných parametrů.

Na projektoru se nevyplatí šetřit

projektor

Tuzemský trh je doslova zahlcen nekvalitními výrobky pofiderního původu. Jak je poznáte? Jednoduše a na první pohled. Jejich cena totiž zpravidla nepokryje ani výrobní náklady. Pokud nechcete volit životností a kvalitou, sáhněte po projektorech střední nebo vyšší třídy a vyhýbat se nemusíte ani známým značkám. Ty zpravidla obsahují také výkonnější lampu s delší životností. Rozhodnete-li se pro levnější variantu, mějte na paměti, že ceně dražších přístrojů se tento projektor vyrovná zhruba po dvou menších opravách.

Pozor na parametry

Zhodnocení parametrů a jejich vzájemné porovnání je jednou ze zásadních věcí, které byste měli při výběru projektoru věnovat dostatečnou pozornost. Toužíte-li po kvalitnějším obrazu, dívejte se na projektory s rozlišením aspoň SXGA, tedy 1280 x 1024. Co se týče svítivosti lampy, ta by neměla poklesnout pod 2000ANSI lumenů. Životnost lampy se obvykle pohybuje kolem 2000 až 4000 provozních hodin. I zde ovšem existují extrémy, které mohou při tzv. „ECO režimu“ překročit udanou hranici třeba i dvojnásobně. Nevíte-li si s výběrem projektoru rady, nebojte se oslovit specializovaného prodejce projektorů nebo lamp, který vám ochotně zodpoví veškeré vaše dotazy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup