5 výhod pomaturitního studia jazyků

Patříš mezi letošní maturanty a už teď se rozhoduješ, co budeš dělat dál? Nastoupit na výšku nebo do práce nemusí být ani zdaleka jedinými způsoby, jak s čerstvě získanou svobodou chytře naložit. V dnešní době je mezi čerstvými absolventy velkým trendem zamířit po maturitní zkoušce do jazykových škol a vrhnout se na jazyky – ať už je to studium angličtiny či další jazyky.

Pomaturitní kurzy už dávno nejsou pouze nutnou volbou pro neúspěšného uchazeče o vysokoškolský diplom. Ba právě naopak – jedná se o plnohodnotnou alternativu prezenčního vzdělávání.

Pomaturitní studium v jazykových školách ročně připraví vybaví tisíce studentů jazykovými dovednostmi, které se jim v budoucím životě (a v dnešním multikulturním světě plném cestovních možností) rozhodně budou hodit.

Ať už to bude při dalším studiu, budoucím hledání zaměstnání nebo zkrátka jen při cestování za hranice naší malebné republiky.

Jedna z brněnských škol, která pomaturitní jazykové kurzy němčiny, angličtiny a dalších jazyků nabízí, je jazykovka PELICAN, sídlící v samotném srdci Brna. Svým studentům nabízí, mimo jiné, více než patnáctiletou zkušenost s organizací pomaturitního studia, během nichž lavice školy opustily desítky a stovky spokojených a usměvavých studentek a studentů.

Abychom ale nechodili dlouho kolem horké kaše a netopili se v hypotézách, zeptali jsme se přímo našich absolventů pomaturitních kurzů, jaké výhody a přednosti ve studiu kurzů na naší škole sledují. A tady je souhrn nejčastějších odpovědí!

  1. Status studenta

Pomaturitní kurz angličtiny, němčiny a dalších jazyků je zcela plnohodnotným studiem, které s sebou přináší taky zachování veškerých studentských výhod, které si čerství absolventi nesou ze střední školy.

Studenti nejvíce oceňují, že si zatím nemusí hradit zdravotní pojištění z vlastních nákladů, zároveň je to ale taky možnost využití stovek studentských slev. Ty studentům zajistí především karta ISIC, kterou každý student v rámci pomaturitního kurzu obdrží od jazykové školy PELICAN zdarma. A to se ve městě, jako je Brno, může opravdu vyplatit!

  1. Bez přijímaček

Je nám zkrátka jasné, že jakožto čerstvý maturant máš učení se – zkoušek a testování na nějakou dobu dost. Maturita z němčiny, matiky, odborných předmětů – bylo to vyčerpávající, že ano? Máme pro Tebe tedy dobrou zprávu. Na rozdíl od vysoké školy se do té jazykové žádné přijímačky nedělají.

Jediným testem, který Tě u nás čeká, bude test rozřazovací, ze kterého ale nemusíš mít vůbec žádné obavy. Jeho cílem je ukázat nám, jak jsou na tom Tvé jazykové dovednosti – a na základě těch Tě pak zařadíme do studijní skupiny, která Ti bude skutečně vyhovovat.

  1. Ideální rozvrh

Jedna z věcí, kterou si studenti na pomaturitních kurzech hodně chválí, je komfortní načasování. Za současného intenzivního studia jazyka si totiž v klidu najdeš čas i na zábavu a případnou brigádu.

Výuka tradičně probíhá 4 vyučovací hodiny denně, a to zpravidla od rána (pro noční sovy však otevíráme tradičně i odpolední skupiny). Bude tak záležet čistě na Tobě, který z časů Ti bude nejvíc vyhovovat. A Ty se tak už teď můžeš ke studiu poohlížet po nějaké cool brigádě!

  1. Certifikát potvrzující jazykové dovednosti

Jazyková škola Brno Pelican nabízí svým studentům hned dvě možnosti, jak své jazykové studium na škole úspěšně zakončit. A těmi je buď Státní jazyková zkouška potvrzující jazykové znalosti na úrovni B2 či C1, ale nově jsou to taky Cambridgeské zkoušky!

Ať už to bude kurz angličtiny, němčiny nebo třeba španělštiny, už od příštího roku máš možnost mít v kapse oficiální potvrzení o tom, že jazyk skutečně ovládáš. A to se Ti bude jistě hodit, nejen při hledání nového zaměstnání!

  1. Druhý jazyk zdarma

Závěrem bychom snad jen dodali: „Kolik jazyk umíš“… no, dál to znáš. A jelikož PELICAN ví, že znalost jednoho jazyka už není v dnešní době úplně dostatečná, rozhodla se všem studentům navštěvujícím pomaturitní kurz darovat úplně zdarma kurz dalšího jazyka, čehož naši studenti velmi rádi využívají.

Ti letošní měli na výběr mezi kurzy španělštiny, ruštiny, francouzštiny, němčiny a angličtiny. Tak – který jazyk bude ten Tvůj?

PELICAN Brno


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup