nocni videni

Vyzkoušejte noční pozorování přírody

V noci vyráží do přírody jenom velice malá hrstka lidí, a to z toho důvodu, že není nic vidět. Přitom právě tento čas je asi ten nejlepší, jelikož spousta zvířat vylézá ven ze svých úkrytů a naskýtá se tak zajímavá a odvrácená část dne.

Pokud zrovna nemáte zrak jako ostříž, nezoufejte a pořiďte si vhodnou techniku, abyste se podobným scenériím a zážitkům mohli oddávat.

Levné noční vidění

Nápomocno vám bude noční vidění, které je dostupné nejenom v podobě monokulární, tedy pro jedno oko, ale také ve formě dalekohledu. Tato technika skvěle pracuje se zbytkovým světlem, takže můžete pozorovat lidi, zvířata i jiné věci, jež nejsou pouhým okem viditelné.

Jestliže svým nočním procházkám doslova propadnete, můžete samozřejmě zainvestovat do dražší techniky. Tu představují například brýle pro noční vidění. Na své si mimochodem přijdou myslivci, protože standardní produktová nabídka je tvořena nočním viděním na puškohled.

A jaký systém je pro noční vidění nejvhodnější? Záleží asi na tom, co od něj očekáváte. Hodně rozšířené je nejenom noční vidění generace I a generace II, ale je to také digitální noční vidění.

nocni videni

Dražší varianta v podání termovize

Pro pozorování noční přírody můžete vyzkoušejte i odnož nočního vidění, kterou představuje termovize. Ta funguje na trochu jiném principu, kdy je vsazeno na infračervené záření. Tato varianta je ideální spíše pro lovce, protože ti umí zpozorovat jakoukoliv zvěř ukrytou ve tmě a za nejrůznější houštinou. I proto jsou dostupné například termovizní zaměřovače nebo termovizní předsádky. Nevýhodou oproti nočnímu vidění je vyšší cena.

V okamžiku, kdy se rozhodnete investovat do nočního vidění či termovize, zaměřte se na kvalitní výrobky, s nimiž se pojí patřičná spolehlivost, precizní zpracování, odolnost a tím pádem i dlouhá životnost. Teprve pak budete maximálně spokojeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup