Cyklotrenažéry Vás udrží ve formě

Pokud patříte mezi ty, kteří neradi sportují ostatním na očích, nebo neradi cvičíte venku v zimě, ale přesto hledáte způsob, jak co nejefektivněji zlepšit svou fyzickou kondici, zvolte jízdu na kole v domácím provedení.

Cyklotrenažéry Vám naprosto přirozeným pohybem pomohou snížit váhu, podpoří srdce a cévy a prospívají kloubům. Je to účinný tělocvik, který snadno a rychle zvýší vytrvalost organismu nejen v domácích podmínkách. Pravidelným opakováním za sebou brzy vidíte hmatatelné výsledky, aniž byste domácí posilovně museli obětovat jednu místnost.

Cyklotrenažéry musí šlapat na míru Vašim potřebám

I v tak jednoduchém pohybu, jako je šlapání na cyklotrenažéru existují pravidla, jak jít svému tělu naproti. První kritérium je váha toho, kdo na něm bude sportovat a intenzita tréninku, kterému jej vystaví. Myslete na to, že cyklotrenažéry jsou vždy dlouhodobější záležitost, a proto si zajistěte dlouhodobě kvalitní podmínky pro vynaloženou dřinu. Jestli si i doma v pokoji chcete vytvořit akčnější atmosféru a rádi šlápnete do pedálu ve stoje, ujistěte se, že je na to vybraný typ cyklotrenažéru připraven.

Cyklotrenažéry a cvičící jsou jeden tým

cyklotrenažer kettlerPodstatou každého úsilí je motivace. Aby mohla právě tato nepostradatelná součást každého výkonu fungovat, musí Vám cyklotrenažér ve všech nastaveních perfektně sedět. Začněte u řídítek. Pro ty náročnější existuje vedle výškového nastavení také podélné, do kterého se můžete pohodlně za jízdy položit. Uniknout by Vám neměla ani manipulace s převodem zátěže, stejně jako přizpůsobení pedálů např. možnosti upevnění cyklistické obuvi. Jedním z hlavních součástí je také sedlo. Sedlo by mělo byt anatomicky tvarované, samozřejmě výškově nastavitelné s dostatečným prostorem pro pohyb nohou. Zaměřit se můžete také na technické nároky, aby šlo o cyklotrenažér s tichým chodem a bezpečnostní brzdou pro rychlé zastavení.

Cvičení vždy vyžaduje disciplínu

cyklotrenažer insportline2Cyklotrenažéry nejsou všemocné. Nejlepší cvičení je vždy kombinace pozitivního přístupu, zdravé životosprávy a několika pravidel. Svou cestu za úbytkem váhy zahajujte nejlépe po probuzení před prvním jídlem. Organismus tím automaticky začne spalovat přímo tuky. Pokud to nezvládnete ráno, cvičit můžete kdykoliv, podmínkou je alespoň dvě hodiny po jídle. Snažte se svůj domácí trénink dodržet alespoň 3x týdně minimálně po 30 minutách. Při postupném zvyšování kondice je optimální doba 60 minut. V rámci každého tréninku se vyplatí střední tempo, při vysokém totiž nedochází ke spalování tuků, ale jedete jen na cukry, což má za následek rychlou únavu a pocit hladu. V rámci výživy platí rozdělit si celodenní stravu na 5 – 6 menších porcí, odpoledne a večer stravu omezit pouze na lehčí jídla zaměřená na bílkoviny a důsledně dodržovat pitný režim, který tvoří především voda a neslazené nápoje. Při snižování tuků si můžete pomoci také doplňky stravy v podobě spalovačů. Po každém cvičení nezapomínejte také na protahovací sestavu.

Cyklotrenažéry mají své místo i ve fitness centrech

cyklotrenažer insportlinePodíváme-li se na cyklotrenažéry z hlediska jejich praktického využití, zjistíme, že kromě zástupce efektivního domácího pomocníka s přebytečnými kily, je právoplatným členem kardio zóny v každé posilovně. Nároky na cyklotrenažéry do fitness centra jsou samozřejmě poněkud vyšší než na ty běžné domácí. Musíme brát v úvahu, že se na něm vystřídají desítky lidí denně a bývá v nepřetržitém provozu několik hodin. Je proto nutné aby měli možnost nastavení rámu na sportovní i klasický posed, stejně jako více možností při nastavení řídítek a sedla, počítá se také s vyšší nosností nad 130 kg. Cyklotrenažéry do fitness center také dodavatel dopraví až na místo a sám nastaví.

Jestli šlápnete do pedálů ve svém fitku nebo doma už necháme na Vás, každopádně se nenechte cyklotrenažéry nijak omezovat. Chce to pevnou vůli, ale výsledky se určitě dostaví.

Náš tip: Pro nákup kvalitních cyklotrenažérů od uznávaných výrobců doporučuji firmu Bike-arena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup