Kolik asi vydělávají Youtube písničky svým autorům?

Řekl jsem si, že je možná na čase otevřít téma, kolik asi vydělávají Youtube písničky a tedy i videoklipy k těmto písničkám, jejich autorům. Výhoda Youtube oproti ostatním serverům, spočítá v jeho obří rozšířenosti a možnostech prakticky opravdu hodně věcí analyzovat. Od počtu zhlédnutí po počet lajků, komentářů a další interakce ze strany Youtube uživatelů. S ohledem na rozšířenost stahování písniček už dnes autorům nezbývá příliš prostoru, kde by mohli na svých písničkách vydělávat. Youtube je tedy rozhodně jeden z příjmů, na kterém jsou závislí. Před každou jejich Youtube písničkou se často přehraje nějaká reklama, takže ti, kteří mají počet zhlédnutí Youtube písničky v řádech statisíců si rozhodně nemají na co stěžovat a příjem z videa jim může pomoci například zaplatit nákladnější videoklip na Youtube či si něco přivydělat v případě, že byl videoklip nízkorozpočtový.

Až 7 000 dolarů za zhlédnutí písničky na Youtube

YouTube_logo_standard_white

Říká se, že pokud jste majiteli autorských práv u Youtube písničky či Youtube videa, náleží vám zhruba 7 000 dolarů za milion zhlédnutí. Podle této jednoduché rovnice milion zhlédnutí rovná se 7000 dolarů, můžeme poměrně snadno spočítat, kolik mohla vydělat například Miley Cyrus na svých 3 videích, která si vezmeme jako vzorek. Pro náš malý test jsme si tedy vybrali 3 Youtube písničky od Miley Cyrus a to nekonečně slavný hit Wrecking Ball, Adore You a We can’t Stop. Youtube písnička Wrecking Ball má v současné době 631 milionů zhlédnutí, písnička Adore You má pak na Youtube 72 milionů zhlédnutí a 3. písnička volně přeložitelná jako „Nemůžeme zastavit“, má 396 milionů zhlédnutí. Celkový počet zhlédnutí, kterého tyto Youtube písničky dosáhly se pak rovná 1 099 milionů zhlédnutí, tedy 1 miliarda a 99 milionů zhlédnutí na Youtube. Odhadovaný příjem z těchto Youtube písniček je tedy zhruba 7 693 000 dolarů a to se bavíme pouze o počtu zhlédnutí na Youtube. Nezapočítáváme příjem z autorských práv z vysílání na MTV a dalších hudebních pořadech. Miley Cyrus je tedy vlastně taková rebelská tiskárna na peníze. Její Youtube písničky vydělávají každý měsíc miliony dolarů. To jsme započítali pouze malý vzorek jejích skvělých písniček, které jsou pravda, trochu více komerční, ale zase za to určitě stojí!

Postupné vytlačení původních Youtube písniček

Nabrat takový počet zhlédnutí u Youtube písničky rozhodně není nic snadného. Musíte mít za sebou již obrovskou řadu Youtube kanálů, které vám s propagací nových Youtube písniček pomohou pouhým sdílením či okomentováním. Současně uzavíráte různé dohody za to, že se vaše Youtube písnička objeví někde v přehledu nejlepších písniček jako je například na webu Trochumimo.cz. V posledních letech tak došlo k postupnému vytlačení dříve známých kapel a Djů, kteří dělali svou hudbu především na sebe a se svými písničkami se řadili na Youtube spíše k alternativě. Přesto je poslouchaly miliony lidí a byly to v podstatě hvězdy svých žánrů. Bohužel to v současné době již vidět není. Youtube ovládly takové společnosti jako Vevo, Armada music a mnoho dalších, které chrlí na Youtube jednu komerční písničku za druhou.

Mrkněte na odkaz, který jsme vložili do našeho textu a dejte nám klidně i nějaké tipy na své oblíbené Youtube písničky, které by nás mohly zaujmout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup