Komfortní bydlení

Současný životní styl dnes má různorodou podobu a to i ve stavebnictví. Postavit si dům znamená velké rozhodnutí, které budeme mít na celý život. Ale i tady narazíme na módní trendy stejně jako v oboru odívání. Sruby představují ekologické a především komfortní bydlení, které jsou v současné době velmi oblíbené a setkáváme se s nimi častěji. Moderní technologické prvky nám tak umožňují mít plnohodnotnou variantu pro rodinný život ve srubu.

Dřevo je základem pro srubový dům

Dřevostavby mají mnoho pozitivních výhod díky kterým si je investoři vyhledávají. Nezměněná základní kostra srubového domu je postavena s kvalitní kulatiny, jenž je jen trochu opracována. Tady se kmeny dokonale upravují řetězovou pilou a jsou tak stavebním materiálem pro stavbu srubu. Kmeny mají určitý profil a dům se tak skládá vlastně jako dětská stavebnice. Každý díl do sebe musí dobře zapadnout.

Vlastnosti dřeva jsou víc než pozitivní. Jde o přírodní materiál, který má své kouzlo a který se zřejmě nikdy neomrzí. Jeho dokonalá struktura je originální a nenahradí ji ani sebelepší imitace dřeva. Velmi pozitivní jsou také tepelně izolační vlastnosti. V zimě nám ve srubu nebude zima a v létě nebude nutná klimatizace. Navíc dřevo pohlcuje nežádoucí pachy a má naprosto unikátní schopnost poradit si s vlhkostí. V dřevěném domě je vlhkost vzduchu nejoptimálnější pro člověka, díky čemuž je v něm vzduch čistý a nasycen kyslíkem. Vlastnosti dřevěné kulatiny umožňují během sucha vrátit nahromaděnou vlhkost do okolí, zatímco během deště nebo sněhu absorbují svůj přebytek. Dřevo dýchá a v interiéru srubu je tak příjemné mikroklima. A ještě jedna poznámka: dřevo nádherně voní, takže můžeme mít provoněný domov každý den. Kromě toho dřevěné stěny dobře chrání proti hluku, poskytují uživatelům klid a pohodlí.

Domeček jako stavebnice

Srubové domy se stavějí v podstatě jako stavebnice, kde každý díl kulatiny musí do sebe přesně zapadat. Kvalitní a opracované trámy nesmí samozřejmě vykazovat stopy hniloby nebo napadení škůdci. Tloušťka stěn v domě je menší než v cihelném domě, což zvětšuje jeho užitnou plochu. Díky přirozené struktuře stěn má srub zajímavý design interiéru. Vnitřní stěny mohou být ponechány bez dalších úprav, aby ukázaly přírodní krásu dřeva. Můžeme zde také kombinovat dřevo s jinými  přírodními materiály, jako je kámen, mramor. Přírodní estetický vzhled dřeva ušetří značné finanční prostředky na dokončení vnitřních a vnějších zdí. Stavba takovýchto domů také umožňuje snadnou rekonstrukci, rozšíření a modernizaci a to podle potřeb majitele.

Trvanlivost domu je ovlivněna konstrukcí, která vyžaduje výjimečnou přesnost a znalost technických a montážních požadavků. Aby byla zajištěna stabilita a požární odolnost, měli bychom využívat služeb specializovaných firem na tuto stavební technologii. Mimo jiné také tyto firmy disponují moderní mechanizací, která je tady určitě potřeba. A navíc jejich odborné a mnohaleté zkušenosti nám mohou v mnoha směrem pomoci při rozhodování nebo nezodpovězených otázkách.

Estetika srubů na klíč

Srubové domy jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí, aby jejich domov byl jedinečný, výjimečný a odkazoval tak  na tradici při zachování ekologických hodnot. Dřevěné domy vypadají útulně a dokonale zapadají do lesa nebo horské krajiny. Proto bychom určitě měli dbát na to, do jakého prostředí chceme srub vybudovat. Musíme zachovat jeho estetickou stránku, která tak dává podnět k jeho jedinečnosti. Srubové domy vypadají velmi elegantně až luxusně a život v nich se nijak neliší od života v ostatních rodinných domech. Je to samozřejmě otázka vkusu a stylu, které se spojují s tradičními hodnotami. Lidé jsou zde úzce spjati s přírodou, ke které se znovu a znovu navracejí. Každá doba si žádá inovace v každém směru a ani stavebnictví nezůstává pozadu. Postavit dokonalý srub není nic obtížného pro spolehlivou a profesionální firmu a dnešní svět mu dodá technologie v podobě moderního zabezpečení, rozvodů elektřiny a vody nebo nejnovějších prvků, které jsou v tomhle směru důležité.

Údržba srubu

Pokud chceme, aby nám srub vydržel co možná nejdéle, musíme o něj také dostatečně pečovat. Na trhu dnes máme nejrůznější druhy nátěrů a lazur, které tak chrání dřevo před různými povětrnostními podmínkami, škůdci a podobně, a přitom si zachová své specifické vlastnosti. Odhadovaná životnost takového srubu je pak zhruba 300 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup