Pánské kabáty, které mají zvýraznit postavu, musí dokonale padnout, stejně jako sako

Pánské kabáty se řadí mezi nejelegantnější zimní svršky. Kromě toho, že krásně zvýrazní mužskou postavu, také dokážou zahřát i v těch nejchladnějších dnech. Hřejivé jsou především díky látce, ze které jsou ušity. Má vysoký podíl ovčí vlny nebo u luxusních kabátů kašmíru, a proto v zimě nepropouští chlad ani vlhko. Pokud začne sněžit, nemusíte se obávat, že bude kabát mokrý. Snad jen ve velkém lijáku bude chvíli odolávat vodě, ale nakonec se stejně promáčí. Ale to jsou extrémní podmínky, do kterých se muži v zimě dostanou málokdy. Aby muž vypadal v kabátu velmi elegantně, musí mu dokonale padnout. Proto se při jeho výběru musí v kabátu příjemně cítit. Jakmile tomu tak není, měl by muž raději zkusit jiný střih, který by lépe odpovídal jeho postavě.

Velikost kabátu musíte vybrat podle toho, kolik vrstev pod ním ještě budete nosit

envantoModerní a zákazníky velmi žádané jsou slim fit vypasované střihy. Ty sluší především štíhlé vysoké atletické postavě. Dokonale ji kopírují, a proto musí velmi dobře sedět. Muži si musí pánské kabáty vybírat také podle toho, kolik vrstev pod nimi budou nosit. Pokud budou chtít nosit pod kabátem pouze košili, mohou si dovolit opravdu velmi vypasovaný střih. Pokud ale budou počítat s tím, že pod kabátem budou nosit i sako od obleku, popřípadě ještě svetr nebo vestu, musí si kabát vybírat o něco volnější, aby se všechny vrstvy oblečení pod něj vešly. To ale neznamená, že by nemohl být také slim fit.

Při výběru kabátu musíte dbát především na to, aby správně seděl v ramenou a aby byl rukáv správně nasazený, tedy aby se při spuštěné ruce u těla nijak nehrnul nebo nevytvářel záhyby. Také límec kabátu musí přiléhat ke krku. Pokud tomu tak není, například pokud má muž kulatá záda, měl by si vybrat takový střih kabátu, který lépe kopíruje klenbu zad. Důležitá je i správná délka rukávů, aby z něj nevyčníval rukáv saka, nanejvýš může být vidět manžeta košile. Pokud se ale i ta schová, na eleganci to neuškodí. Co ale uškodit může, jsou příliš dlouhé rukávy. Jinou velikost zvolíte, pokud budete nakupovat pánské zimní kabáty, u nichž se předpokládá nošení více spodních vrstev, a jinak zase pokud budete chtít koupit pánské jarní kabáty, které si budete oblékat pouze na sako nebo košili. Jak jarní, tak zimní kabát může mít různé délky. Štíhlým vysokým postavám sluší dlouhé kabáty pod kolena, silnějším zase středně dlouhý kabát po kolena nebo krátký nad kolena. Jestliže bude muž nosit pod kabátem sako, měl by být kabát delší než sako. Při výběru kabátu je třeba dávat pozor na mnoho detailů, které mohou celkový vzhled muže výrazně ovlivnit a při jejich špatném odhadu také pokazit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup