Vybavení pro všechny vodáky, zkušené i nezkušené obsahuje i nepromokavou elektroniku. Co dalšího se hodí?

Každý vodák potřebuje jiné osobní věci, které sebou na vodu bere, ale existuje několik společných prvku vybavení, které nemůže postrádat žádný milovník rychlých ani pomalých řek. O které vybavení jde? A proč bychom jej rozhodně měli mít sebou jak na lehčí pomalou vodu s nejnižší obtížností, tak na divokou řeku?

Co potřebují všichni vodáci?

Naprostým základem pro každého vodáka, ať již začátečníka anebo mořského vlka je plovací vesta. Každý, kdo se vydává do neznámé vody, by ji měl mít při plavbě na sobě. Nikdy totiž dopředu nedokážete odhadnout, co se i na původní klidné vodě může stát a plovací vesta vám klidně může dokonce i zachránit život. Dalšími základními věcmi, které je potřeba mít vždy při sobě, jsou osobní doklady, tedy občanský průkaz, cestovní pas, případně řidičský průkaz. Praktický je také mobilní telefon, lékárnička, krém na opalování i po spálení a samozřejmě také mapa a vodácký průvodce. Nejen v půjčovně lodí Sázava vás upozorní na to, že je potřeba si sebou vzít i repelent, který vás uchrání před nepříjemnými boláky tvořícími se po kousnutí hmyzem.

Nezapomeňte i na vybavení do kempu

Jestliže vyrážíte na vodu na několik dní, myslete také na kempové vybavení. Základem je stan se spacákem či karimatkou, čelovka, ale také jednoduchý vařič a základní nádobí. Ti techničtěji založení vodáci rozhodně využijí také solární powerbanku, která jim umožní mít neustále nabitý telefon a díky tomu přístup k aktuálním informacím o počasí. Ať už vyrážíte na jednoduchou snadno sjízdnou vodu anebo náročnější vodáckou výzvu, rozhodně si předem zjistěte, jak vypadá stav vody na toku, který hodláte sjet. Informace o tom podá například půjčovna lodí Otava, která vás kromě toho také vybaví základními vodáckými potřebami.

Drobnosti, které zpříjemní vodácký zážitek

Ať již hledáte sjízdné řeky u nás anebo v zahraničí, rozhodně si usnadněte život drobnými doplňky, které sice můžete postrádat, ale budete-li je mít, rozhodně si vodu více užijete. Jednou z nich je například nepromokavá elektronika, tedy takové vybavení, do kterého nepronikne voda ani při dlouhodobém potopení do vody. Může jít například o outdorovou kameu, fotoaparát, mobilní telefon anebo dokonce notebook pro ty, kteří se své práce nehodlají vzdát ani na dovolené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup